ثبت نام

کفش ها حرف میزنند!

هر چیزی که در اطرافمان می بینیم با زبان بی زبانی با انسان حرف میزنند. درخت با ما در مورد آغاز و پایان صحبت میکند از دوباره شکوفا شدن! ماشین با ما از حرکت صحبت می کند از سرعت از روبه جلو رفتن از پیشرفت! همانطورکه خلقت خداوند حرف های زیادی در خود نهفته دارد، دستاوردهای بشر نیز حرف هایی برای گفتن دارد. قدیما وقتی کفش ها از قسمت پنجه ها پاره می شد وی گفتند کفش زبان باز کرده است ولی واقعا کفش ها حرف می زنند. کفش ها از با هم بودن، محافظت، زمین خوردن تا خاکی شدن و خیلی از چیزهای دیگر صحبت می کنند.

آزمون تافل کفش ها!

شاید از خودتان اصلا بپرسید حرفای بالا برای چیست؟ در ادامه مقاله علت آن را خواهید فهمید. فوتسالی ها معمولا برای خرید کفش یک مدل را در ذهن خود ماندگار می کنند و به فروشنده آن را ارائه می دهند. مثلا یکی مدل لونارگتو را قیمت می پرسد دیگری ری اکت گتو را می خرد یک نفر دیگر از دوستش شنیده که مدل تاب فلکس جوما برای گلرها خیلی خوبه و به اشتباه آن را تاپ فیلیکس تلفظ می کند ولی شاید کدام معنی و ریشه این کلمات را نداند.

این اشتباهات در تلفظ یا بی تفاوتی در دانستن معنی این کلمات شاید از ناشی عدم علاقه ما به دانستن معنی آن ها نباشد بلکه از عدم آگاهی ما نشأت میگیرد. اورج لند آمده تا سرزمین دانستنی های شما باشد. بیشتر این کلماتی که به ذهن شما خطور کرده یا شنیده اید بیشتر ریشه اسپانیایی دارند. یک برند بزرگ سازنده کفش فوتسال یعنی جوما از کشور اسپانیاست بنابراین طبیعی است که برخی کلمات ریشه ی اسپانیایی دارند!

فرهنگ لغت کفشی!

اما برویم سراغ اصل مطلب و در پاسخ به این سوال که چرا کفش ها حرف می زنند؟

کمتر شخص فوتسالی هست که اسم بهترین کفش فوتسالی جهان بنام ری اکت گتو به گوشش نخورده باشد!؟ حالا واقعا چرا ری اکت گتو!؟ طراحی منحصر به فرد آن و حالت برآمدگی های ریز کفش و از طرفی وزن کفش که سبک است باعث شده تا روی این کفش اسم شیرجه یا واکنش گربه بگذارند! اما چرا گربه! گربه در اروپا نماد جادوگری است از طرفی تمامی فرهنگ ها از گربه به عنوان نماد تولد دوباره، طلوع خورشید و... یاد می کنند. این کفش را بنام تولد دوباره شرکت نایک در ساخت کفش ها می شناسد. مدل لونار گتو هم در زبان اسپانیایی و پرتغالی به معنی گربه خال خالی شناخته می شود.

کفش های سری MERCURIAL مرکوریال را هم زیاد شنیده اید. این سری از کفش ها به وزن سبک شهرت دارند. اگر کلمه MERCURIAL را در گوگل جستجو کنید به کلمه دمدمی مزاج بر می خورید ولی واقعا این معنی درست این کلمه است!؟ بعضی از کلمات انگلیسی در جاهای مختلف معانی متفاوتی را می دهند. این کلمه در اینجا به معنی تنوع یا هزار چهره معنی می شود که نشان تنوع بسیار زیاد این مدل در تولیدش می دهد.

که TIEMPO در زبان اسپانیایی به معنی وقت و زمان است. این کلمه را نیز زیاد شنیدید. مثلا کفش TIEMPO LEGEND به معنی افسانه زمان است یا TIEMPO PREMIER  به معنی وقت برتر است. اما بهترین معنی برای ترکیب این دو کلمه بهترینِ زمان است. یا مدل PHANTOM که به معنی شبح است که این نام را برای وزن ایده آل آن در نظر گرفته اند. TOP FLEX از. کلمهFLEXIBLE نشأت می گیرد به معنی انعطاف پذیری. اگر به این کفش دقت کنید نهایت انعطاف پذیری یه کفش را دارد.

یا مثلا SUPER REGATE به معنی دریبل فوق العاده است که با توجه به طراحی مناسب مخصوص دریبل زنی است.

چرا کفش ها حرف می زنند؟

حالا متوجه شدین که چرا کفش ها حرف می زنند. در مقاله قبل هم انتخاب رنگ ها را گفتیم که چه نقشی در احساسات ما دارند. پشت هر انتخاب اسمی هر رنگی و هر طرح و ماده اولیه برای یک کفش یک راز پنهان شده است که شما در جستجوی راز این کفش ها باید با آن ها حرف بزنید!

مقالات و دانستنی ها

کفش های کپی بخریم یا نه؟

امروزه تقریباً از هر برندی از هر وسیله ای از کفش، لباس، آرایش و غیره کپی تولید می شود، در برخی شرایط ممکن است لوازم های کپی خوب باشند اما مانند کالای اصلی آن دوام و کیفیت ندارند. کفش ها یکی از مواردی هستند که اورجینال بودن آنها مخصوصاً معیارهای خرید کفش های ورزشی اهمیت بسیاری دارد، زیرا با توجه به تحرک زیاد نیازمند انعطاف پذیری و استحکام برای جلوگیری از ورود آسیب به پاها

ادامه مطلب
تفاوت کفش ورزشی مردانه با زنانه در چیست؟

کفش ورزشی جز وسایل پوشیدنی است که به منظور خرید آن گزینه های مختلفی پیش روی افراد می باشد. برای خرید کفش ورزشی ایده آل که عمدتا برای مصارف

ادامه مطلب
چگونه عمر کفش ورزشی خود را افزایش دهیم؟

بدون توجه به نوع ورزشی که انجام می دهید، کفش مناسب ضروری است؛ چه برای پیاده روی و چه ورزش های تخصصی مانند فوتسال. اگر در این فصل یک جفت کفش ورزشی جدید تهیه کرده اید، طبیعیست که بخواهید کفش های خود را تا زمانی که ممکن است سالم نگه دارید، به خصوص اگر مبلغ زیادی برای آنها خرج کرده باشید.

ادامه مطلب
چگونه بهترین کفش فوتسال را انتخاب کنیم؟

فوتسال، که به نام فوتبال داخل سالن نیز شناخته می شود، ورزشی بسیار سرگرم کننده است، اما ورزش راحتی نیست، به خصوص قسمتی که باید بهترین کفش فوتسال را انتخاب کنید. تنوع بسیار زیادی از کفش های فوتسال اورجینال برتر وجود دارد که ممکن است یک تازه کار و حتی بازیکنان باتجربه را گیج کند، این تنوع در

ادامه مطلب