ثبت نام

به هر فروشگاهی برای خرید کفش ورزشی سر بزنید با تعداد زیادی از انواع کفش ها روبرو خواهید شد که انتخاب از بین آنها بسیار دشوار می باشد. با توجه به ورزشی که میخواهید انجام دهید کفش های مخصوص آن رشته ورزشی وجود دارند که با توجه به شرایط، بهترین ویژگی ها را ارائه می کنند، به عنوان مثال علی رغم شباهت بین این دو ورزش، تفاوت بین کفش های فوتسال و فوتبال نسبتاً زیاد می باشد. فرقی ندارد که برای یک مسابقه دو آماده می شوید یا برای سلامتی خود گاهی به پیاده روی می روید، برای خرید بهترین کفش پیاده روی یا دویدن باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید تا مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.


برای خرید کفش پیاده روی به چه نکاتی توجه کنیم؟

کفش های مخصوص پیاده روی ممکن است شبیه سایر کفش های کتانی به نظر برسند، اما دارای فناوری تخصصی برای کمک به دویدن هستند. عوامل مختلفی برای انتخاب یک جفت کفش پیاده روش متناسب با نیاز هر کس نقش دارند اما همه آنها در نهایت انعطاف، دوام و پشتیبانی کفش را ارائه می کنند. کفش های پیاده روی به پنج گروه تقسیم می شوند:

• کفش های پیاده روی کنترل حرکت

• کفش های پیاده روی دارای بالشتک

• کفش های پیاده روی پایدار

• کفش های پیاده روی سبک وزن

• کفش های پیاده روی تریل


در حالی که هیچ کفش مخصوص پیاده روی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد، نکات زیر به شما کمک می کند کفشی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

خرید کفش پیاده روی


1- روی چه سطحی میخواهید پیاده روی کنید؟

اگر بیشتر تمرینات شما روی پیاده روهاست، کفش های جاده road shoes برای شما مناسب هستند؛ با زیرسازی بیشتر نسبت به کفش های مسابقه ای سبک، این کفش ها ضربه را جذب می کنند تا خطر آسیب را به حداقل برسانند. اگر در مسیرهای نرم می دوید، بهتر است یک جفت کفش تریل trail با آج عمیقی که چسبندگی و حمایت بهتری از مچ پا ارائه می دهد، استفاده کنید که برای دویدن در زمین های ناهموار حیاتی است. با توجه به مزایای این کفش ها، استفاده از آنها در سطوح سخت و صاف ناراحت کننده خواهند بود زیرا میخ ها به کف پای شما فشار می آورند و به سرعت ساییده می شوند. اگر روی هردو زمین های نرم و سخت پیاده روی انجام میدهید، باید یک کفش پیاده روی هیبریدی را انتخاب کنید که در شرایط مسیرهای مختلط با ترکیبی متعادل از کشش و زیرسازی به خوبی کار می کنند.


2- آیا از کفی کفش استفاده می کنید؟

اگر از کفی در کفش های پیاده روی استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها را با تناسب انتخاب کنید زیرا می توانند تناسب و راحتی پا در کفش را تغییر دهند. اما اگر تا بحال کفی را امتحان نکرده اید، اکنون زمان آن است که آن را در نظر بگیرید؟


کفی کفش های پیاده روی به شما این امکان را می دهند که کفش را برای پایتان متناسب کنید و به راحتی بیشتر در پاشنه، قوس و در سراسر پا کمک می کند، در حالی که مشکلاتی مانند لیز خوردن، تاول ها و فشار به ساق پا را کاهش می دهد. کفی هایی که مطابق با خطوط پای شما طراحی شده اند، می توانند تمرینات شما را به سطح بالاتری برسانند.


3- چه جورابی با کفش های پیاده روی خود می پوشید؟

شاید به نظرتان نوع جوراب به تناسب کفش شما ارتباطی نداشته باشد، اما ضخامت جوراب تفاوت زیادی در راحتی کفش پیاده روی ایجاد می کند، زیرا پاها در گرما کمی بزرگتر می شوند. همیشه وقتی به دنبال خرید هر نوع کفش ورزشی می روید، جوراب هایی را که قصد دارید برای ورزشتان استفاده کنید، بپوشید. جوراب های مخصوص ورزش به طور خاص با پشتیبانی از قوس اضافه و بالشتک اضافی روی برآمدگی، انگشتان پا و پاشنه برای محافظت بهتر در برابر ضربه طراحی شده اند. اگرچه جوراب های نخی راحت هستند اما پوشیدن آنها برای پیاده روی و دویدن توصیه نمی شود، زیرا این جورابها رطوبت را حفظ کرده، گرما و اصطکاک ناشی از دویدن را اضافه و احتمالاً با تاول یا پینه همراه خواهند بود. همچنین بهتر است جواب هایتان بلند تر از کفش های دویدن باشد ، در غیر این صورت در حین پیاده روی و دویدن پایین تر رفته و باعث ایجاد اصطکاک در پشت پاشنه پا می شوند.


4- فواصل و مدت زمان پیاده روی چقدر است؟

اگر برای یک ماراتن تمرین می کنید، معمولاً به سبک متفاوتی از کفش پیاده روی نیاز دارید تا زمانی که می خواهید مسافت طولانی را طی کنید. مسیرهای طولانی نیاز به کفش های پیاده روی با بالشتک ضخیم تر دارند، در حالی که بهتر است در فواصل کوتاه تر از کفش های انعطاف پذیرتر استفاده کنید.


5- پیاده روی خود را تحلیل کرده اید؟

برخی از فروشگاه های کفش ورزشی، تجزیه راه رفتن ویدیویی را به عنوان بخشی از خدمات خود ارائه می دهند. با استفاده از این فناوری متخصصان می توانند میزان انحراف پاهای شما را ارزیابی کنند، این میزانیست که هنگام دویدن پای شما به طور طبیعی به سمت داخل می چرخد و جایی که پای شما به زمین برخورد میکند. سپس آنها می توانند یک کفش پیاده روی را بر اساس شکل پا، نوع زمین، انحراف پا و ترجیحات شخصی طیف وسیعی از برندها را به شما پیشنهاد کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که هر نوع کفش در برندهای مختلف کمی متفاوت است، حتی اگر اندازه یکسان باشد؛ برای راحتی در کفش های پیاده روی باید حداقل یک عرض انگشت بین انتهای بلندترین انگشت پا و انتهای کفش فاصله وجود داشته باشد.

خرید کفش ورزشی


آیا برند کفش های پیاده روی مهم است؟

انتخاب کفش های پیاده روی باید همیشه بر اساس عملکرد باشد، نه ظاهر یا برند؛ فقط به این دلیل که ظاهر زیبایی دارند یا جزء برترین ها هستند، وسوسه نشوید که آنها را بخرید. نام تجاری مهم است، اما فقط برای اطمینان از اینکه کفش پیاده روی اورجینال می خرید و راحتی، تناسب و عملکرد مناسب را دریافت می کنید. همه برندها کمی متفاوت هستند و تنوع برخی از برندها بیشتر از سایرین است، کفش های پیاده روی نایک، آدیداس و نیوبالانس از محبوب ترین برندها هستند که به صورت تخصصی تولید می شوند. همیشه بهتر است قبل از خرید کفش های دویدن آنها را امتحان کنید، زیرا تفاوت های جزئی در تناسب می تواند تأثیر زیادی بر راحتی داشته باشد.


مقالات و دانستنی ها

چرا کفش های فوتسال جوما بهترین انتخاب هستند؟

انتخاب کفش مناسب برای انجام ورزش های داخل سالن می تواند پیچیدگی فراوانی داشته باشد؛ اهمیت کفش خوب برای ورزش فوتسال نیز تاثیر مستقیمی بر ارائه توانایی های بازیکن دارد. تنوع بسیاری از برندهای مختلف وجود دارد که گزینه های متفاوتی را ارائه می دهند و با وجود اینکه بسیاری از برندها به صورت اختصاصی کفش فوتسال تولید می کنند، اما باز هم باید اطلاعات کاملی درمورد

ادامه مطلب
نگاهی به بهترین کفش فوتسال جهان درسال2020

ری اکت گتو بهترین کفش فوتسالی جهان با تغییرات زیادی نسبت به لونار گتو عرضه بازار شده

ادامه مطلب
چگونه عمر کفش ورزشی خود را افزایش دهیم؟

بدون توجه به نوع ورزشی که انجام می دهید، کفش مناسب ضروری است؛ چه برای پیاده روی و چه ورزش های تخصصی مانند فوتسال. اگر در این فصل یک جفت کفش ورزشی جدید تهیه کرده اید، طبیعیست که بخواهید کفش های خود را تا زمانی که ممکن است سالم نگه دارید، به خصوص اگر مبلغ زیادی برای آنها خرج کرده باشید.

ادامه مطلب
تفاوت بین کفش های فوتبال و کفش های فوتسال

فوتبال ورزشی است که به دلیل تطبیق پذیری اش شناخته شده و به دلیل محبوبیت فراوانش ورزش های مشابه زیادی دارد که یکی از آنها فوتسال می باشد. فوتسال یا همان فوتبال داخل سالن یک ورزش محبوب در بین جوانان است که برای بازی کردن به زمان، مکان یا افراد زیادی نیاز ندارد و هر سال بر محبوبیت آن افزوده می شود. کفش های مناسب هر کدام از این ورزش ها

ادامه مطلب