ثبت نام

فوتسال یک جایگزین عالی برای فوتبال می باشد به خصوص زمانی که شرایط آب و هوایی خیلی بد است. با این حال این ورزش نیز مانند بسیاری از ورزش های داخل سالن نیاز به لوازم مخصوص به ویژه کفش های فوتسال دارد تا بازیکن به درستی بتواند در زمان نیاز شتاب بگیرد، بایستد یا ضربه بزند. اما بسیاری از افراد این موضوع را نادیده گرفته و از کفش های متفرقه استفاده می کنند و ممکن است برای چندین بار بازی مشکلی ایجاد نکند اما در طولانی مدت باعث آسیب به پاها و حتی کاهش توانایی هایی بازیکن خواهد شد.


آیا می توان با کفش های پیاده روی فوتسال بازی کرد؟

پاسخ کوتاه به این سوال بله است، اما آنها بهترین گزینه برای شما نیستند. البته این بدان معنا نیست که همه کفش های پیاده روی برای بازی در سالن به یک اندازه خوب هستند. کفش های ورزشی و پیاده روی نیز در انواع مختلفی با میزان مقاومت و انعطاف پذیری متفاوت وجود دارند و همچنین در زیره آنها از مواد مختلفی استفاده شده است که می تواند تاثیر بسیاری در ایجاد کشش با سطح سالن داشته باشد. کسانی که سعی می کنند با کفش های پیاده روی و دویدن فوتسال بازی کنند، اغلب متوجه می شوند که برای کنترل و کشش در سطوح صاف و سخت سالن ها مشکل دارند. ورزش های داخل سالن، به خصوص فوتسال بر اساس دویدن، شتاب گرفتن، تغییر مسیر ناگهانی و ایجاد تعادل انجام میشود؛ کفش های فوتسال دارای الگوی آج پایین تر و ضخیمتری نسبت به کفش های پیاده روی هستند که تماس با زمین و چرخش را آسانتر می کند. همچنین در صورت استفاده از کفش های پیاده روی برای فوتسال این خطر وجود دارد که این کفش ها دارای میخ های کوتاه یا بلند باشند (که بر خلاف قوانین فوتسال است) و سطح سالن را خط انداخته یا به سایر بازیکنان آسیب وارد کنند.

خرید کفش فوتسال


همچنین کفش های فوتسال برای دویدن مناسب نیستند و کسانی که آن را امتحان کرده اند اغلب با کمردرد مواجه شده اند، زیرا از کفی یکسانی برخوردار نیستند، به این معنی که بدن تکان های بیشتری را با کفش فوتسال در سطوح سخت جاده تجربه می کند. همچنین کفش های فوتبال داخلی سبک تر از کفش های پیاده روی و دویدن هستند و ممکن است در هنگام دویدن به اندازه کافی دوام نداشته یا به اندازه ای ماندگار نباشند.


بهترین کفش برای فوتسال

برای انتخاب بهترین کفش فوتسال نکات زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید و بهترین گزینه انتخاب و خرید کفش فوتسال اورجینال می باشد. اما اگر میخواهید کفش ورزشی دیگری را تهیه کنید باید به نکات زیر توجه کنید:

✔ مهمترین نکته برای خرید کفش مناسب فوتسال، توجه به جنس مواد تشکیل دهنده است، معمولاً بهترین انتخاب ها چرم طبیعی یا مصنوعی و مش هستند. چرم طبیعی راحت تر و بادوام تر اما کمی گرانتر است، چرم مصنوعی قیمت مناسبی دارد و در برابر آب مقاوم تر می باشد و کفش های ساخته شده از مش سبک وزن تر از چرم ها هستند.

✔ تناسب نکته دیگر مهم برای خرید هر نوع کفش از جمله کفش های ورزشی می باشد، راحتی پاها در کفش های پیاده روی اهمیت بسیاری دارد چرا که بازیکن میتواند آزادانه حرکت کند.

✔ همانطور که گفته شد کشش و چسبندگی کفش ورزشی در سالن فوتسال بسیار مهم است، این ویژگی را می توان در زیره کفش ها مشاهده کرد که در سه نوع زیره صاف، زیره پلاستیکی و زیره سخت (جامد) وجود دارند. زیره های لاستیکی بهترین انتخاب برای ورزش های داخل سالن هستند چرا که چسبندگی و کشش لازم برای سطوح سخت و صاف سالن را فراهم می کنند.

✔ طراحی کفش ورزشی نه از نظر ظاهری بلکه از نظر پوشش تمام قوس های پای هر بازیکن نیز اهمیت بسیاری دارد، زیرا به جلوگیری از آسیب به ماهیچه ها و ورود ضربه جلوگیری می کند. همچنین اهمیت جنس رویه کفش ورزشی در خشک و خنک نگه داشتن پاها توسط گردش هوا در طول بازی مشخص می شود.


آیا می توان از هر نوع کتانی برای فوتسال استفاده کرد؟

وقتی صحبت از فوتبال داخل سالن به میان می آید، کتانی های معمولی از ایده آل فاصله زیادی دارند، زیرا آنها کنترل و ثبات کمتری نسبت به کفش های فوتسال مخصوص ساخته شده ارائه می دهند. کفش‌های فوتسال معمولاً با یک زیره صاف لاستیکی ساخته میشوند که باعث می شود در لمس توپ یا زمین کمی چسبنده شوند، این به ایجاد ثبات و کشش در زمین کمک می کند و به این معنیست که بازیکن می تواند بدون ترس از لیز خوردن مسیر خود را به سرعت تغییر دهد. همچنین برخی از کفش های کتانی دارای میخ ها یا برآمدگی هایی در زیره خود هستند که می توانند سطح را خط بیاندازند. یکی دیگر از دلایلی که کفش های کتانی ممکن است انتخاب ایده آلی برای فوتسال نباشند، دوام آنهاست، بیشتر انواع کتانی ها برای مقاومت در برابر ضربات مکرر در فوتسال طراحی نشده اند، در حالی که کفشهای فوتسال اورجینال اغلب دارای رویه هایی از جنس چرم کانگورو و جیر هستند که برای همین منظور طراحی شده اند.

خرید کفش پیاده روی


خطرات استفاده از کفش های پیاده روی برای فوتسال

برای نشان دادن اهمیت استفاده از کفش فوتسال اورجینال برای انجام این رشته ورزشی، درک ماهیت فوتسال مهم است. این رشته یک ورزش سریع و فشرده می باشد که در آن بازیکنان مرتباً با یکدیگر در تماس هستند؛ این به معنای ضربات مکرر، عمدی یا غیر عمدی است که نیاز پاها به محافظت را بیشتر می کند، به خصوص در اطراف مچ و ناحیه انگشتان پا. به همین دلیل است که کفش های فوتسال اورجینال دارای رویه محکم و انعطاف پذیر و در پنجه دارای لایه محافظ هستند. کفش های مخصوص پیاده روی، محافظت یکسانی با کفش های فوتسال یا فوتبال را ارائه نمی کنند، بنابراین کسانی که آن را می پوشند احتمال آسیب دیدگی خود را افزایش می دهند. همچنین زیره مناسب ورزش های داخل سالن که پیش از این توضیح داده شد، لاستیکی و صاف بوده که علاوه بر ایجاد کشش مناسب برای بازیکن به بازیکنن دیگر یا سطح سالن صدمه ای وارد نمی کند.


مقالات و دانستنی ها

قاتل کفش های اورجینال

اگر از نحوه نگه داری کفش های ورزشی اورجینال خود اطلاعات زیادی را ندارید جهت افزایش اطلاعات عمومی خود حتما این مقاله را مطالعه کنید

ادامه مطلب
کفش فوتسال آدیداس تاپ سالا

کفش های فوتسال آدیداس یکی از قدیمی ترین مجموعه های تولید کفش های اختصاصی فوتسال هستند که نزدیک به 100 سال در خال تولیدند و قطعا با هر سری جدید پیشرفت و بهبود فراوانی در آنها حاصل می شود. با پوشیدن کفش های فوتسال آدیداس می توانید از فعالیت خود به عنوان یک بازیون حرفه ای بدون هیچ مشکلی و در نهایت راحتی لذت ببرید. کفش فوتسال تاپ سالا

ادامه مطلب
انواع کفش های پیاده روی

وقتی صحبت از دویدن و پیاده روی می شود، کفش های پیاده روی مهمترین نیاز اینکار هستند. انتخاب و خرید بهترین کفش پیاده روی فرآیندی زمانبر است و نیاز به تحقیق و بررسی پیش از اقدام دارد، به خصوص اگر برای اولین بار قصد خرید این نوع کفش ورزشی را دارید. عوامل زیادی در انتخاب کفش مناسب پیاده روی موثر است، مواردی مانند وزن، سطوح تمرین، اهداف تمرین، ترجیحات شخصی، نوع پا و راه رفتن هر فرد که باید

ادامه مطلب
بهترین کفش های فوتسال آدیداس

بخش کفش های فوتسال در کمپانی آدیداس یکی از قدیمی ترین بخش های تولیدی هستند که با هر سری جدید پیشرفت و بهبود کارایی در آنها مشهود است. ویژگی های تناسب و مقاومت بالا در کنار فناور های جدید بکار رفته شده در کفش های سالنی آدیداس باعث می شود تا آنها هر سال در لیست برترین کفش های اورجینال فوتسال جای داشته باشند.

ادامه مطلب