ثبت نام

کفش ورزشی جز وسایل پوشیدنی است که به منظور خرید آن گزینه های مختلفی پیش روی افراد می باشد. برای خرید کفش ورزشی ایده آل که عمدتا برای مصارف روزانه ، پیاده روی و دویدن از آن استفاده می شود ، معیار هایی وجود دارد که برخی از آن ها به سلیقه شخصی و بخش دیگر آن به کیفیت ، ویژگی ها و کیفیت کفش بر می گردد.


ویژگی های ظاهری همچون رنگ ، مدل و یا ظرافت کفش جز معیار های ظاهری محسوب می شود که خانم ها و آقایان هر کدام بر اساس معیار و سلیقه مورد نظر خود اقدام به خرید کفش ورزشی می نمایند. اما آنچه که ما در این مقاله قصد داریم درباره آن صحبت کنیم تفاوت های کلی کفش ورزشی آقایان و خانم ها می باشد که این تفاوت ها سبب خواهد شد آقایان و خانم ها ملزم به استفاده از کفش مناسب بر اساس جنسیت خود نمایند.


تفاوت های طراحی کفش ورزشی مردانه با زنانه

یکی از مواردی که به هنگام خرید کفش ورزشی می بایست به آن دقت گردد طراحی کفش بر اساس ارگونومیک بدن و جنسیت فرد می باشد. در طراحی کفش ورزشی بخش های مختلفی همچون زیره کفش ، لایه های میانی ، نوع دوخت داخل و خارج و... وجود دارد که بسته به نوع استفاده و مصرف کننده آن متفاوت می باشد. چیزی که سبب تفاوت این موارد در بین کفش ورزشی زنانه و مردانه می شود عمدتا در اندازه و سایز هریک از موارد اشاره شده است.

خرید کفش ورزشی


تفاوت کفش ورزشی مردانه با زنانه در سایز کفش

مهم ترین عامل تفاوت در بین کفش ورزشی مردانه و زنانه سایزبندی کلی کفش می باشد. با توجه به اینکه سایز پای زنان اکثرا کوچکتر از مردان است سبب می شود تولید کنندگان کفش اقدام به طراحی کفش با سایز بندی مختلف جهت استفاده همه آقایان و بانوان نمایند.

این سایز بندی علاوه بر طول در عرض کفش نیز باید رعایت گردد و بر اساس سایز و قالب طبیعی پا طراحی گردد. یکی از مسائلی که به سبب آن قابلیت تشخیص کفش ورزشی اورجینال از های کپی را فراهم می کند، قالب های نه چندان مناسب برای طراحی کفش می باشد. به طوری که در صورت خرید کفش ورزشی فیک احتمالا دچار مشکل در سایز بندی خواهید بود و سایز مورد نظر شما احتمال کوچک بودن یا بزرگ تر بودن را خواهد داشت. این کفش ها عموما از طراحی بی کیفیتی برخوردار هستند و در صورت این مشکل احتمال مشکلات مختلف در پای فرد وجود دارد.


تطابق کفش ورزشی مردانه با زنانه به این گونه است که برای طراحی کفش ورزشی زنانه از استاندارد سایز B که باریک تر از عرض کفش ورزشی مردانه است استفاده می گردد و این استاندارد در مردانی که باریک سایز هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


تفاوت لایه های کفش ورزشی در زنان و مردان

اگر در هنگام خرید کفش ورزشی زنانه به آن در مقایسه با کفش ورزشی مردانه دقت کرده باشید متوجه برخی تفاوت کوچک در نوع طراحی لایه های کفش و یا ضربه گیر هستیم. با توجه به این که عمدتا وزن زنان کمتر از مردان کمتر است فشار وارده به کفش در نوع زنانه کمتر بوده و به همین دلیل نیاز به ضربه گیر های محکم در کفش ورزشی مردانه در آن ها نمی باشد.


یکی دیگر از موارد تفاوت کفش ورزشی زنانه با مردانه در ناحیه پاشنه آن ها می باشد. خانم ها در زمان انتخاب بهترین کفش ورزشی می بینند که قسمت پاشنه عمدتا کوچکتر و باریک تر از نمونه مردانه آن طراحی می گردد، اما در ناحیه جلوی پا طراحی بازتری را شاهد هستیم. علت این امر معمولا به خاطر بلند بودن ناخن های پا در زنان می باشد تا ناخن پا دچار مشکل نشود. طراحی کفش ورزشی برای مردان طراحی صاف تر از مدل های زنانه می باشد.

خرید کفش پیاده روی


نکاتی درباره خرید کفش ورزشی مردانه یا زنانه

✔ پا در طی روز با تغییر اندازه مختصری همراه است. در ساعات بعد از ظهر و عصر اندازه پا در بزرگترین حالت خود قرار دارد که این وقت از روز بهترین زمان برای خرید کفش ورزشی می باشد. برای خرید کفش ورزشی بزرگترین اندازه پا می بایست معیار قرار گیرد زیرا آزاد بودن و راحتی پا در کفش از اهمیت بالایی برخوردار است.

✔ استفاده از جورابی که برای کفش مورد نظر می پوشید در هنگام خرید کفش از دیگر نکاتی است که می بایست به آن دقت شود. ضخامت جوراب احتمال تنگ شدن کفش را بالا می برد و به همین دلیل می بایست جهت خرید کفش ورزشی و انتخاب سایز مناسب کفش از جورابی که قصد پوشیدن آن همراه با کفش را دارید استفاده نمایید.

✔ انتخاب و خرید کفش ورزشی اورجینال از دیگر نکاتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. خرید کفش ورزشی اورجینال و اطمینان از فروشگاه مورد نظر درباره اصل بودن کالا یکی از مسائلی است که علاوه بر خرید با کیفیت سبب عدم  هرگونه مشکل برای پای شما می شود. در مقاله معیارهای تاثیرگذار در زمان خرید کفش ورزشی به طور مفصل توضیح داده شده است.


اگر قصد خرید کفش ورزشی اورجینال در انواع مدل های روز زنانه و مردانه را دارید می توانید خرید خود را اطمینان خاطر از فروشگاه اینترنتی اورج لند انجام دهید. تضمین اصالت کالای خریداری شده در کنار قیمت های مناسب کفش ها از وبژگی های فروشگاه اورجلند می باشد.


مقالات و دانستنی ها

معرفی کفش فوتسال نایک لونارگتو 2

شاید کفش های فوتسال محبوب بسیاری از گذشته تا کنون وجود داشته باشد، با این حال کفش های فوتسال نایک پرتقاضاترین کفش هایی هستند که می توان مشاهده کرد. با وجود رقیب های سرسختی مثل آدیداس، کفش فوتسال نایک لونار گتو Nike Lunar Gato همیشه طرفداران خود را داشته، به همین دلیل در چندین دوره تولید شده است.

ادامه مطلب
بهترین مدل های کفش فوتسال نایک

کمپانی نایک ممکن است بیشتر به خاطر لباس های ورزشی و کفش های فوتبال خود معروف باشد، اما نایک در دنیای کفش های فوتسال نیز یک تولید کننده بزرگ است و در مورد کفش های سالنی خود بسیار جدی عمل می کند. نایک در سال های اخیر تلاش زیادی برای تولید کفش های مخصوص استفاده در سالن ها انجام داده که جدیدترین آنها کفش فوتسال React Gato نوآورانه و پیشگام می باشد.

ادامه مطلب
دیدن جیب یا دیدن آسیب

شما برای انتخاب کفش فقط به جیب خود نگاه می کنید یا سلامتی هم برای شما مهم است؟ شاید جواب اکثریت چه بصورت جدی چه شوخی به این سوال نگاه به جیب باشد اما ما در این مقاله سعی کردیم که نگاه شما رو در ارتباط با پاسخ به این سوال عوض کنیم

ادامه مطلب
قاتل کفش های اورجینال

اگر از نحوه نگه داری کفش های ورزشی اورجینال خود اطلاعات زیادی را ندارید جهت افزایش اطلاعات عمومی خود حتما این مقاله را مطالعه کنید

ادامه مطلب