ثبت نام

کفش ورزشی جز وسایل پوشیدنی است که به منظور خرید آن گزینه های مختلفی پیش روی افراد می باشد. برای خرید کفش ورزشی ایده آل که عمدتا برای مصارف روزانه ، پیاده روی و دویدن از آن استفاده می شود ، معیار هایی وجود دارد که برخی از آن ها به سلیقه شخصی و بخش دیگر آن به کیفیت ، ویژگی ها و کیفیت کفش بر می گردد.


ویژگی های ظاهری همچون رنگ ، مدل و یا ظرافت کفش جز معیار های ظاهری محسوب می شود که خانم ها و آقایان هر کدام بر اساس معیار و سلیقه مورد نظر خود اقدام به خرید کفش ورزشی می نمایند.اما آنچه که ما در این مقاله قصد داریم درباره آن صحبت کنیم تفاوت های کلی کفش ورزشی آقایان و خانم ها می باشد که این تفاوت ها سبب خواهد شد آقایان و خانم ها ملزم به استفاده از کفش مناسب بر اساس جنسیت خود نمایند.


تفاوت های طراحی کفش ورزشی مردانه و زنانه

یکی از مواردی که به هنگام خرید کفش ورزشی می بایست به آن دقت گردد طراحی کفش بر اساس ارگونومیک بدن و جنسیت فرد می باشد. در طراحی کفش ورزشی بخش های مختلفی همچون زیره کفش ، لایه های میانی ، نوع دوخت داخل و خارج و... وجود دارد که بسته به نوع استفاده و مصرف کننده آن متفاوت می باشد. چیزی که سبب تفاوت این موارد در بین کفش ورزشی زنانه و مردانه می شود عمدتا در اندازه و سایز هریک از موارد اشاره شده است.

خرید کفش ورزشی


سایز کفش

مهم ترین عامل تفاوت در بین کفش ورزشی مردانه و زنانه سایزبندی کلی کفش می باشد. با توجه به اینکه سایز پای زنان اکثرا کوچکتر از مردان است سبب می شود تولید کنندگان کفش اقدام به طراحی کفش با سایز بندی مختلف جهت استفاده همه آقایان و بانوان نمایند.


این سایز بندی علاوه بر طول در عرض کفش نیز باید رعایت گردد و بر اساس سایز و قالب طبیعی پا طراحی گردد. یکی از مسائلی که به سبب آن خرید کفش ورزشی های کپی یا فیک را زیر سوال می برد قالب های نه چندان مناسب برای طراحی کفش می باشد. به طوری که در صورت خرید کفش ورزشی فیک احتمالا دچار مشکل در سایز بندی خواهید بود و سایز مورد نظر شما احتمال کوچک بودن یا بزرگ تر بودن را خواهد داشت. این کفش ها عموما از طراحی بی کیفیتی برخوردار هستند و در صورت این مشکل احتمال مشکلات مختلف در پای فرد وجود دارد.


تطابق کفش ورزشی مردانه با زنانه به این گونه است که برای طراحی کفش ورزشی زنانه از استاندارد سایز B که باریک تر از عرض کفش ورزشی مردانه است استفاده می گردد و این استاندارد در مردانی که باریک سایز هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


تفاوت لایه های کفش ورزشی در زنان و مردان

اگر در هنگام خرید کفش ورزشی به آن در مقایسه با کفش ورزشی مردانه دقت کرده باشید متوجه برخی تفاوت کوچک در نوع طراحی لایه های کفش و یا ضربه گیر هستیم. با توجه به این که عمدتا وزن زنان کمتر از مردان کمتر است فشار وارده به کفش در نوع زنانه کمتر بوده و به همین دلیل نیاز به ضربه گیر های محکم در کفش ورزشی مردانه در آن ها نمی باشد.


یکی دیگر از تفاوت های کفش ورزشی زنانه با مردانه در ناحیه پاشنه آن ها می باشد. در کفش ورزشی زنانه قسمت پاشنه عمدتا کوچکتر و باریک تر از نمونه مردان آن طراحی می گردد اما در ناحیه جلوی پا طراحی بازتری را شاهد هستیم. علت این امر معمولا به خاطر بلند بودن ناخن های پا در زنان می باشد تا ناخن پا دچار مشکل نشود.طراحی کفش ورزشی برای مردان طراحی صاف تر از مدل های زنانه می باشد.

خرید کفش پیاده روی


نکاتی درباره خرید کفش ورزشی مردانه و زنانه

✔ پا در طی روز با تغییر اندازه مختصری همراه است. در ساعات بعد از ظهر و عصر اندازه پا در بزرگترین حالت خود قرار دارد که این وقت از روز بهترین زمان برای خرید کفش ورزشی می باشد. برای خرید کفش ورزشی بزرگترین اندازه پا می بایست معیار قرار گیرد زیرا آزاد بودن و راحتی پا در کفش از اهمیت بالایی برخوردار است.

✔ استفاده از جورابی که برای کفش مورد نظر می پوشید در هنگام خرید کفش از دیگر نکاتی است که می بایست به آن دقت شود. ضخامت جوراب احتمال تنگ شدن کفش را بالا می برد و به همین دلیل می بایست جهت خرید کفش ورزشی و انتخاب سایز مناسب کفش از جورابی که قصد پوشیدن آن همراه با کفش را دارید استفاده نمایید.

✔ انتخاب و خرید کفش ورزشی اورجینال از دیگر نکاتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. خرید کفش ورزشی اورجینال و اطمینان از فروشگاه مورد نظر درباره اصل بودن کالا یکی از مسائلی است که علاوه بر خرید با کیفیت سبب عدم  هرگونه مشکل برای پای شما می شود. در مقاله معیارهای تاثیرگذار در زمان خرید کفش ورزشی به طور مفصل توضیح داده شده است.


اگر قصد خرید کفش ورزشی اورجینال در انواع مدل های روز زنانه و مردانه را دارید می توانید خرید خود را اطمینان خاطر از فروشگاه اینترنتی اورج لند انجام دهید. تضمین اصالت کالای خریداری شده در کنار قیمت های مناسب کفش ها از وبژگی های فروشگاه اورجلند می باشد.


مقالات و دانستنی ها

بهترین کفش های پیاده روی 2022

پیدا کردن بهترین کفش پیاده روی یک اقدام شخصی است، بنابراین مهم نیست که نظر دیگران چیست، بهترین جفت کفش برای همه افراد وجود ندارد. صدها مدل از انواع کفش های پیاده روی و دویدن وجود دارند و هر کدام از آنها به طور متفاوتی مناسب هستند، برخی برای افراد سنگین وزن، برخی برای افراد با پاهای کف صاف و برخی برای کسانی که انتظار دوام بالا در دویدن دارند راحت هستند.

ادامه مطلب
آیا می توان با کفش های پیاده روی فوتسال بازی کرد؟

فوتسال یک جایگزین عالی برای فوتبال می باشد به خصوص زمانی که شرایط آب و هوایی خیلی بد است. با این حال این ورزش نیز مانند بسیاری از ورزش های داخل سالن نیاز به لوازم مخصوص به ویژه کفش های فوتسال دارد تا بازیکن به درستی بتواند در زمان نیاز شتاب بگیرد، بایستد یا ضربه بزند. اما بسیاری از افراد

ادامه مطلب
مزایای کفش فوتسال مناسب

اگر در داخل سالن با کفش تنیس یا کفش پیاده روی فوتسال بازی می کنید، ممکن است دو مشکل رایج داشته باشید، اینکه کنترلی بر توپ نخواهید داشت و احتمالا سر خواهید خورد. در واقع ظاهر کفش های فوتسال شبیه کفش هایی هستند که برای بازی تنیس استفاده می شوند، با این حال تفاوت این است که آنها با زیره سخت تر عرضه می شوند که وقتی در زمین بازی هستید کنترل بیشتری به شما بدهد. زمانی که تصمیم گرفتید بازی فوتسال را شروع کنید، اصلی ترین چیزی که به آن نیاز دارید یک جفت کفش فوتسال مناسب است.

ادامه مطلب
اهمیت استفاده از کفش های پیاده روی

اگر پیاده روی را به عنوان فعالیت مداوم خود انتخاب کرده اید، باید در نظر داشته باشید که کدام کفش برای شما و پاهایتان بهترین انتخاب است. افرادی که به صورت حرفه ای پیاده روی می کنند با انتخاب کفش مناسب، راحتی پاهایشان و حمایت کافی از آن را در کنار دستیابی به تناسب اندام در نظر میگیرند. پیاده روی می تواند به اندازه دویدن یا بسیاری از رشته های دیگر یک ورزش محسوب شود، بنابراین این فعالیت راحت بدون هزینه (به جز خرید کفش پیاده روی مناسب) مزایای خاص خود را دارد.

ادامه مطلب