ثبت نام

کفش ورزشی جز وسایل پوشیدنی است که به منظور خرید آن گزینه های مختلفی پیش روی افراد می باشد. برای خرید کفش ورزشی ایده آل که عمدتا برای مصارف روزانه ، پیاده روی و دویدن از آن استفاده می شود ، معیار هایی وجود دارد که برخی از آن ها به سلیقه شخصی و بخش دیگر آن به کیفیت ، ویژگی ها و کیفیت کفش بر می گردد.


ویژگی های ظاهری همچون رنگ ، مدل و یا ظرافت کفش جز معیار های ظاهری محسوب می شود که خانم ها و آقایان هر کدام بر اساس معیار و سلیقه مورد نظر خود اقدام به خرید کفش ورزشی می نمایند.اما آنچه که ما در این مقاله قصد داریم درباره آن صحبت کنیم تفاوت های کلی کفش ورزشی آقایان و خانم ها می باشد که این تفاوت ها سبب خواهد شد آقایان و خانم ها ملزم به استفاده از کفش مناسب بر اساس جنسیت خود نمایند.


تفاوت های طراحی کفش ورزشی مردانه و زنانه

یکی از مواردی که به هنگام خرید کفش ورزشی می بایست به آن دقت گردد طراحی کفش بر اساس ارگونومیک بدن و جنسیت فرد می باشد. در طراحی کفش ورزشی بخش های مختلفی همچون زیره کفش ، لایه های میانی ، نوع دوخت داخل و خارج و... وجود دارد که بسته به نوع استفاده و مصرف کننده آن متفاوت می باشد. چیزی که سبب تفاوت این موارد در بین کفش ورزشی زنانه و مردانه می شود عمدتا در اندازه و سایز هریک از موارد اشاره شده است.

خرید کفش ورزشی


سایز کفش

مهم ترین عامل تفاوت در بین کفش ورزشی مردانه و زنانه سایزبندی کلی کفش می باشد. با توجه به اینکه سایز پای زنان اکثرا کوچکتر از مردان است سبب می شود تولید کنندگان کفش اقدام به طراحی کفش با سایز بندی مختلف جهت استفاده همه آقایان و بانوان نمایند.


این سایز بندی علاوه بر طول در عرض کفش نیز باید رعایت گردد و بر اساس سایز و قالب طبیعی پا طراحی گردد. یکی از مسائلی که به سبب آن خرید کفش ورزشی های کپی یا فیک را زیر سوال می برد قالب های نه چندان مناسب برای طراحی کفش می باشد. به طوری که در صورت خرید کفش ورزشی فیک احتمالا دچار مشکل در سایز بندی خواهید بود و سایز مورد نظر شما احتمال کوچک بودن یا بزرگ تر بودن را خواهد داشت. این کفش ها عموما از طراحی بی کیفیتی برخوردار هستند و در صورت این مشکل احتمال مشکلات مختلف در پای فرد وجود دارد.


تطابق کفش ورزشی مردانه با زنانه به این گونه است که برای طراحی کفش ورزشی زنانه از استاندارد سایز B که باریک تر از عرض کفش ورزشی مردانه است استفاده می گردد و این استاندارد در مردانی که باریک سایز هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


تفاوت لایه های کفش ورزشی در زنان و مردان

اگر در هنگام خرید کفش ورزشی به آن در مقایسه با کفش ورزشی مردانه دقت کرده باشید متوجه برخی تفاوت کوچک در نوع طراحی لایه های کفش و یا ضربه گیر هستیم. با توجه به این که عمدتا وزن زنان کمتر از مردان کمتر است فشار وارده به کفش در نوع زنانه کمتر بوده و به همین دلیل نیاز به ضربه گیر های محکم در کفش ورزشی مردانه در آن ها نمی باشد.


یکی دیگر از تفاوت های کفش ورزشی زنانه با مردانه در ناحیه پاشنه آن ها می باشد. در کفش ورزشی زنانه قسمت پاشنه عمدتا کوچکتر و باریک تر از نمونه مردان آن طراحی می گردد اما در ناحیه جلوی پا طراحی بازتری را شاهد هستیم. علت این امر معمولا به خاطر بلند بودن ناخن های پا در زنان می باشد تا ناخن پا دچار مشکل نشود.طراحی کفش ورزشی برای مردان طراحی صاف تر از مدل های زنانه می باشد.

خرید کفش پیاده روی


نکاتی درباره خرید کفش ورزشی مردانه و زنانه

✔ پا در طی روز با تغییر اندازه مختصری همراه است. در ساعات بعد از ظهر و عصر اندازه پا در بزرگترین حالت خود قرار دارد که این وقت از روز بهترین زمان برای خرید کفش ورزشی می باشد. برای خرید کفش ورزشی بزرگترین اندازه پا می بایست معیار قرار گیرد زیرا آزاد بودن و راحتی پا در کفش از اهمیت بالایی برخوردار است.

✔ استفاده از جورابی که برای کفش مورد نظر می پوشید در هنگام خرید کفش از دیگر نکاتی است که می بایست به آن دقت شود. ضخامت جوراب احتمال تنگ شدن کفش را بالا می برد و به همین دلیل می بایست جهت خرید کفش ورزشی و انتخاب سایز مناسب کفش از جورابی که قصد پوشیدن آن همراه با کفش را دارید استفاده نمایید.

✔ انتخاب و خرید کفش ورزشی اورجینال از دیگر نکاتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. خرید کفش ورزشی اورجینال و اطمینان از فروشگاه مورد نظر درباره اصل بودن کالا یکی از مسائلی است که علاوه بر خرید با کیفیت سبب عدم  هرگونه مشکل برای پای شما می شود. در مقاله معیارهای تاثیرگذار در زمان خرید کفش ورزشی به طور مفصل توضیح داده شده است.


اگر قصد خرید کفش ورزشی اورجینال در انواع مدل های روز زنانه و مردانه را دارید می توانید خرید خود را اطمینان خاطر از فروشگاه اینترنتی اورج لند انجام دهید. تضمین اصالت کالای خریداری شده در کنار قیمت های مناسب کفش ها از وبژگی های فروشگاه اورجلند می باشد.


مقالات و دانستنی ها

مراحل تمیزکردن کفش های سالنی

کفش های ورزشی گزینه ارزان نیستند و نگهداری درست از آنها می تواند میزان استفاده از کفش را افزایش دهد. بخش مهمی از مراقبت از کفش های ورزشی تمیز نگه داشتن و شستن و

ادامه مطلب
هاااای کپی نخرید!!!

قدرت تشخیص محصولی اورجینال از های کپی تنها با افزایش اطلاعات تخصصی قابل حل است. اگر شما علاقمند به تشخیص مدل اورجينال از نسخه کپی کفش تمپو پریمیر سالا 2 هستید این مقاله را مطالعه کنید.

ادامه مطلب
رنگین کمان پاها!

گاهی به رنگ کفش ها که نگاه میکنی یک دفعه چشمت به یک کفش می خورد که می گویی من همین را میخوام درست همین! تا حالا با خودت فکردی این احساسات درونت بوده که مجبورت کرده این کفش را انتخاب کنی!

ادامه مطلب
اهمیت جنس رویه کفش های ورزشی

در خرید کفش چقدر به جنس رویه اهمیت می دهید؟ معیارهای شما برای خرید کفش ورزشی مناسب چیست؟ وزن کفش؟ جنس کفش؟ رنگ کفش؟ در نهایت چه عواملی باعث می شود که پای خودتان را در یک کفش

ادامه مطلب