قیمت کفش های فوتسال چگونه تعیین می شود؟

یکی از مهمترین اصل های خرید یک کفش قیمت آن است. در زندگی روزانه هم همین اصل برقرار است. حتی مردم برای خرید ابتدایی ترین نیاز های روزانه خود از قیمت سوال می کنند. سیاست شرکت های تولیدی همیشه بر این اصل استوار بوده است که محصولاتی را روانه بازار کنند که طبقات بیشتری از جامعه توان خرید آن محصولات را داشته باشند. قیمت کفش های اورجینال فوتسالی یکی از مشکلاتی هست که همیشه خریداران با آن روبه روهستند. آن ها معمولا بدون داشتن اطلاعات کافی، قیمت این محصولات را با محصولات های کپی مقایسه می کنند و گاهی اوقات از خرید محصولات اورجینال منصرف می شوند. در این مقاله قصد داریم فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت کفش های اورجینال فوتسال را بررسی کنیم. برای دانستن این فاکتور ها، ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

خرید کفش به چه قیمتی!

در زبان فارسی یک ضرب المثل ماندگار داریم که می گوید: هر چقدر پول بدی، آش میخوری! این ضرب المثل در مورد آش شاید معنای درستی بدهد اما در مورد کفش اورجینال تا حدودی درست نیست. شما هر چقدر پول بدی، باید انتخاب درست تری داشته باشی و اگر اطلاعات کافی در مورد تشخیص کفش اورجینال از های کپی نداشته باشی، ممکن است کفش های، های کپی را به قیمت اورجینال بخری! پس اطلاعات پیش از خرید کفش، در مدیریت کیف پول شما بسیار مهم است. اگر شما اطلاعات مناسبی از کفش ها نداشته باشید، ممکن است با خرید غلط یک کفش اورجینال، هم طول عمر کفش را کاهش دهید هم هزینه ای که برای خرید کفش کردید را هدر دهید. پس تاکید می کنیم هر کفشی را به هر قیمتی نباید خرید، چرا که خرید اشتباه در مدیریت هزینه های شما قطعا تاثیر منفی خواهد گذاشت. قبل از خرید کفش های اورجینال فوتسالی، مطالعه دقیقی نسبت به آن داشته باشید، از تجربیات دیگران استفاده کنید، از فروشنده در مورد کمیت و کیفیت کفش سوال بپرسید.

سیاست شرکت ها در قیمت گذاری کفش های فوتسالی بر چه اساسی است؟

شرکت ها همیشه برای اینکه مشتریان خود را راضی نگه دارند و طبقات بیشتری از جامعه بتوانند محصولات آن ها را بخرند، سیاست های مختلفی را در نظر می گیرند. کمپین های تبلیغاتی، فروش محصولات در چند نسخه، تولید محصولات اقتصادی و... نمونه هایی از سیاست های شرکت های تولیدی محصولات ورزشی، برای فروش بهتر و بیشتر است. کفش های فوتسال نایک توسط این کمپانی در رنگ بندی های متعددی روانه بازار می شود. با آمدن هر رنگ جدید به بازار، قیمت رنگ های قبلی و قدیمی تر، دچار آف و تخفیف قیمتی می شوند. این سیاست شرکت نایک در جهت انبار تکانی و فروش بیشتر محصولات قدیمی تر است. پس یک نقش مهم در تعیین قیمت کفش های اورجینال به روز شدن رنگ بندی های جدید و تخفیف خوردن رنگ بندی های قبلی است. این موضوع در مورد کفش فوتسال جوما ، به گونه ای متفاوت انجام می شود.شرکت جوما برای این که طبقات بیشتری از جامعه بتوانند از محصولات آن ها خرید کنند، محصولات اقتصادی را تولید و روانه بازار می کند. محصولات اقتصادی، محصولاتی هستند که با مواد اولیه جایگزین تولید می شوند که کمترین افت کیفیت در نسخه تولید ی آن ایجاد شود. به عنوان مثال در تولید یک کفش به جای چرم طبیعی از چرم مصنوعی استفاده می شود که قیمت پایین تری دارد، ولی در کیفیت دست کمی از چرم طبیعی ندارد.

رنگ های جدید عامل اصلی افت قیمت رنگ های قدیمی

یکی دیگر از عواملی که در تعیین قیمت کفش های اورجینال مهم است، نسخه هایی از آن کفش است که روانه بازار می شود. شرکت نایک بعضی از محصولات خود را در سه نسخه تولید می کند. نسخه کلاب، آکادمی و ری اکت(که در بعضی محصولات از پیشوند لونار استفاده می شود)، سه نسخه ای هستند که شرکت نایک، کفش های خود را بر طبق آن ها تولید می کند. نسخه کلاب، نسخه ی اقتصادی محصول است و قیمت پایین تری نسبت به دو نسخه دیگر دارد. نسخه آکادمی، نسخه پر فروش محصول است که متوسط قیمت در نسخه دیگر است. نسخه ری اکت، نسخه نهایی یک محصول است که با انجام یک سری ریزه کاری، تبدیل به یک نسخه کامل محصول می شود که قیمت بالاتری نسبت به دو نسخه دیگر دارد.

عوامل متفرقه در تعیین قیمت کفش های فوتسال

عوامل متعددی در قیمت نهایی کفش های اورجینال نقش دارند. یکی از این عوامل، مواد اولیه است که برای تولید کفش استفاده می شود. به عنوان مثال چرم طبیعی نسبت به چرم مصنوعی قیمت بالایی دارد، بنابراین قیمت تمام شده محصولاتی که در قسمت رویه آن ها از چرم طبیعی استفاده شده است، نسبت به محصولات مشابه معمولا بیشتر است. هر چقدر که مواد اولیه از کیفیت بالایی برخوردار باشند، قیمت کفش بالاتر است. استفاده از فناوری های متعدد در ساخت کفش و همچنین انجام ریزه کاری های زیاد باعث افزایش قیمت کفش می شوند. نوسانات ارزی هم یک عامل مهم در تعیین قیمت کفش های اورجینال است. با توجه به اینکه کفش های اورجینال تولید داخلی ندارند، نوسانات ارزی یک عامل بسیار مهم در تعیین قیمت کفش ها هستند. میزان فروش یک کفش هم در افزایش یا کاهش قیمت آن می تواند دخیل باشد. عوامل بسیار زیاد دیگری نیز در تعیین قیمت یک کفش اورجینال دخالت دارند که در ادامه مقالات به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

مقالات و دانستنی ها

نگاهی به بهترین کفش فوتسال جهان درسال2020

ری اکت گتو بهترین کفش فوتسالی جهان با تغییرات زیادی نسبت به لونار گتو عرضه بازار شده

ادامه مطلب
قدرت تشخیص اورجینال از های کپی

برای شما هم شاید پیش آمده باشد که در هنگام خرید نگران اورجینال بودن یا نبودن یک کفش فوتسالی باشید. پس این مقاله را مطالعه کن تا اطلاعاتت در مورد کفش های اورجینال و های کپی چند برابر بیشتر بشه.

ادامه مطلب
رنگین کمان پاها!

گاهی به رنگ کفش ها که نگاه میکنی یک دفعه چشمت به یک کفش می خورد که می گویی من همین را میخوام درست همین! تا حالا با خودت فکردی این احساسات درونت بوده که مجبورت کرده این کفش را انتخاب کنی!

ادامه مطلب
راهنمای انتخاب سایز

بارها برای شما در زمان خرید اینترنتی این مشکل اتفاق افتاده که سایز بزرگتر یا کوچکتری برای خودتان انتخاب کرده اید با اینکه سایز پاهای خودتان را از قبل می دانستید. این مقاله را مطالعه کنید تا درسترین انتخاب سایز را داشته باشید.

ادامه مطلب