ثبت نام

در هر عرصه ای نوآوری می تواند کمک بزرگی به آن صنعت کند. همیشه فناوری در هر تولیدی که باشد کمک به ماندگاری آن تولید دارد. اولین ماشینی که ساخته شد بسیار ساده تر از ماشین های امروزی بود ولی با اضافه کردن یکسری فناوری ها امروز شاید چنین ماشین هایی نیستیم. اضافه شدن ترمز های ABS در زمانی خودش یک نوع فناوری محسوب می شد که ترمز های ماشین را بیمه می کرد. و اما حالا اگر به اولین کفش فوتسال جهان دقت کنید نسبت به کفش های الان خیلی ساده بنظر می رسد. در صنعت کفش نیز اضافه شدن یکسری فناوری ها باعث شده تا کفش ها روزبه روز کاملتر شوند. اگر علاقمند به دانستن بعضی از فناوری های به کاربرده شده در بعضی از مدل های شرکت نایک و جوما هستید ادامه این مقاله را دنبال کنید

فناوری وابسته به ماه

اولین فنناوری که قرار است بررسی کنیم فناوری LUNARLONاست.فناوری که در برخی کفش های از جمله لونار گتو به کار رفته است. علت نام گذاری این فناوری دقیقا مشخص نیست اما کلمه LUNAR به معنی ماهی و وابسته به ماه می دهد. این فناوری به زیره کفش حالت نرمی و فنری شکل می دهد. پس تزریق این فناوری به زیره هر کفش همانند این روی ابرها و کره ماه پا گذاشتید.

فناوری چهارگوشه های توری مانند جفت شده

وقتی این اصطلاح بلند را نگاه می کنیم شاید هیچ برداشتی از آن نداشته باشیم. این اصطلاح ترجمه فناوری QUAD FIT MESH  است. این فناوری در برخی از کفش ها به ویژه تمپو لجند 8 ری اکت به کار برده شده است. اگر به قسمت رویه این کفش نگاه کنیم چهار گوشه هایی را می بینیم که در کنار هم جفت شده اند. در معنای فارسی این کلمات لاتین در قسمت MESH به معنی پشه بند و توری نیز می رسیم که دقیقا با مشاهده این فناوری یاد آن نیز می افتیم. وظیفه این فناوری افزایش تهویه هوا درون کفش است

فناوری چرخش

احتمالا تا حالا به قسمت زیره کفش ها دقت کرده اید. اشکال هندسی را می بینیم که هر کدام وظیفه مختلفی برعهده دارند. در برخی مدل ها بخصوص مدل های آدیداس و جوما یک دایره در قسمت زیره کفش می بینیم که به آن فناوری ROTATION می گویند. همانطور که از اسمش پیداست وظیفه این فناوری تسهیل در چرخش بازیکن است. چون سطح اتکا برای چرخش معمولا در قسمت جلویی پا است این فناوری در قسمت جلو کفش تعبیه شده است که با افزایش سطح اتکا و کاهش اصطکاک چرخش را برای بازیکن تسهیل می کند.

اشتباه نگیریم! در مدل ری اکت گتو از یک فناوری به نام TOUCH360  استفاده شده است. این فناوری نیز وظیفه تسهیل در چرخش بازیکن را دارد اما خاص مدل ری اکت گتو است که سیستم کاری آن با مدل های دارای فناوری ROTATION متفاوت است.این فناوری و چند فناوری دیگر همانند lunarlon فناوری انحصاری شرکت نایک است.

فناوری آسیاب کن

یک فناوری انحصاری دیگر از شرکت نایک فناوری NIKE GRIND  است. این فناوری همانطور که از اسمش پیداست معنای سخت کار کردن می دهد. آسیاب همراه با کلمه معدن نماد کار سخت است. این فناوری نیز استحکام و دوام کفش را افزایش می دهد و برای شما سخت کار می کند. از این فناوری در برخی کفش های نایک همانند قسمت جلویی لونارگتو استفاده شده است.

فناوری رویه نازک

یک فناوری انحصاری دیگر از شرکت نایک فناوری NIKESKIN است که وظیفه آن کنترل بهتر توپ است. معنای کلمه SKIN پوست،جلد، چرم است که برخی از سایت ها به اشتباه از فناوری پوست از آن نام برده اند یا برخی دیگر اشاره کرده اند که حس پوست طبیعی را به پا منتقل می کند که هیچ معنا و مفهومی از آن دستگیر ما نمی شود. کلمات انگلیسی در مترجم گوگل یک معنا می دهد و در جمله و کاربرد یک معنای دیگر. معنای دقیق این فناوری این است که یک لایه بسیار نازک در قسمت رویه تعبیه شده است که کنترل توپ را بهتر می کند. کمک به کنترل بهتر توپ وظیفه این فناوری است

فناوری ماندگار

در اکثر کفش های جوما یک فناوری بسیار کاربردی در قسمت زیره به کار برده شده است که ماندگاری زیره را افزایش می دهد. فناوری DURABILITY  که به معنی دوام و ماندگاری است در کنار جنس مرغوب لاستیک زیره باعث ضد سایش شدن زیره و در نتیجه افزایش دوام زیره می شود. این حالت را بیشتر محصولات اقتصادی شرکت جوما می بینیم

ادامه فناوری ها در مقاله شماره 2 بررسی خواهد شد. بخش مجزا و کوتاه زیر را نیز از دست ندهید

اطلاعات درست راز گمشده فضای مجازی

امروز با یه جستجوی ساده فهمیدم که چقدر اطلاعات غلط مخصوصا در زمینه کفش داریم به مردم میدیم. وقتی مطالعه کافی نداریم چرا باید یک هجمه بزرگ مباحث غلط را وارد فضای مجازی کنیم. در زمینه همین فناوری ها اگر من یکسری مباحث غیر مرتبط را وارد فضای مجازی کنم شاید منتقدی هم نداشته باشم اما مردم را دچار نکات انحرافی زیادی خواهم کرد. وقتی برای ترجمه کلمات و جملات از مترجم گوگل استفاده می کنم اولین قدم را برای دادن یکسری اطلاعات اشتباه برداشتم.پس مخاطب عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کفش های ورزشی به دقیق ترین سایت ها مراجعه کنید و با افزایش مطالعه خود از منابع معتبر، مبحث درست از غلط را تشخیص دهید.

مقالات و دانستنی ها

قدرت تشخیص اورجینال از های کپی

برای شما هم شاید پیش آمده باشد که در هنگام خرید نگران اورجینال بودن یا نبودن یک کفش فوتسالی باشید. پس این مقاله را مطالعه کن تا اطلاعاتت در مورد کفش های اورجینال و های کپی چند برابر بیشتر بشه.

ادامه مطلب
مزایای کفش فوتسال مناسب

اگر در داخل سالن با کفش تنیس یا کفش پیاده روی فوتسال بازی می کنید، ممکن است دو مشکل رایج داشته باشید، اینکه کنترلی بر توپ نخواهید داشت و احتمالا سر خواهید خورد. در واقع ظاهر کفش های فوتسال شبیه کفش هایی هستند که برای بازی تنیس استفاده می شوند، با این حال تفاوت این است که آنها با زیره سخت تر عرضه می شوند که وقتی در زمین بازی هستید کنترل بیشتری به شما بدهد. زمانی که تصمیم گرفتید بازی فوتسال را شروع کنید، اصلی ترین چیزی که به آن نیاز دارید یک جفت کفش فوتسال مناسب است.

ادامه مطلب
کفش هایی که حرف میزنند!

تا به حال به این اصطلاحات و اسامی کفش های فوتسالی فکر کردین؟ این ایامی از کجا آمده اند و دلیل انتخاب آن ها چیه؟ در پاسخ به این سوال این مقاله را مطالعه کنید

ادامه مطلب
نگاهی به بهترین کفش فوتسال جهان درسال2020

ری اکت گتو بهترین کفش فوتسال جهان با تغییرات زیادی نسبت به لونار گتو عرضه بازار شده است. کفش فوتسال ری اکت گتو فناوری هایی را برای افزایش عملکرد بازیکنان برجسته می کند، طراحی این کفش با مطالعات آزمایشگاه تحقیقاتی ورزشی نایک (NSRL) تولید شده است.

ادامه مطلب