ثبت نام

هااای کپی بخر!!!

همیشه صحبت از خرید که وسط میاد، قیمت حرف اول را میزنه! مردم همیشه دوست دارند محصول مورد نظر خود را بخرند حتی با در نظر نگرفتن کیفیت! اما واقعا خرید به چه قیمتی! متاسفانه حجم زیادی محصولات درجه دو و سه و حتی درجه های پایین تر تو بازار موجود شده که شما پرداخت هزینه های زیاد هم ممکن است به محصول مورد نظر خود نرسید. حجم زیاد تبلیغات از سوی تولید کنندگان و مخصوصا فروشندگان محصولات کپی، باورهای غلطی را در ذهن مردم ایجاد کرده است. بعضی از اوقات وقتی از دوستان در مورد کیفیت کفشش سوال میکنم می گوید که های کپی درجه یک!!!!! واقعا چه باورهای غلطی در ذهن مردم ایجاد کرده اند که محصولات درجه سه و چهار را هم رتبه بندی می کنند و مثلا درجه سه با کیفیت درجه یک! در مقاله های قبل به این موضوعات پرداختیم و مزیت و معایب کفش های کپی با اورجینال را مقایسه کردیم.الان قصد مقایسه کفش اورجینال و های کپی مدل تمپو پریمیر سالا را داریم!

کیفیت بی کیفیت!

علت تفاوت در قیمت ها را سه مسئله عمده تعیین می کند.1- کیفیت مواد اولیه 2- ظرافت در طراحی 3- کیفیت رنگ بندی

در طراحی کفش های کپی هر سه مسئله بالا نادیده گرفته می شود. بنابراین نه خبری از فناوری های مورد استفاده در نسخه اورجینال کفش است نه خبری از ظرافت در طراحی و کیفیت رنگ های روی سطح داخلی و بیرونی کفش.

جنس رویه خبر می‌دهد از سر درون!

در مقایسه ی نسخه ی اورجینال و نسخه ی های کپی مدل تمپو پریمیر سالا به اولین چیزی که باید دقت کرد جنس رویه کفش است. در نسخه اورجینال ازچرم استفاده شده اما در نسخه های کپی جنس رویه از فوم است. فوم حالت سخت مانندی دارد و بسیار ضعیف و شکننده است ولی چرم حالت بسیار نرم با ظرافت و نرمی بالایی را دارد. با مقایسه تصویر زیر که سمت چپ نسخه کپی و جنس فوم است و سمت راست نسخه اورجینال و جنس چرم، به تفاوت آن ها پی خواهید برد.

دانه بیشتر، جنس بهتر

اگر در قسمت همان رویه به دانه های متعدد روی رویه دقت کنید به این موضوع پی خواهید برد که در نسخه اورجینال هم تراکم و هم تعداد دانه ها بیشتر است و هم عمق آن ها نسبت به نسخه های کپی بیشتر است. این سوراخ های ریز روی کفش وظیفه تهویه هوا درون کفش بر عهده دارند. در نسخه های کپی به دلیل سرعت در ساخت ظرافت نادیده گرفته می شود. تصویر اول مربوط به نسخه اورجینال و تصویر دوم مربوط به نسخه کپی است.

زیره چروکیده نشانه های کپی!

در قسمت کناری زیره اگر دانه های اضافی ناشی از تزریق مواد به زیره دیدید این کفش حتما های کپی است. از طرفی در قسمت کناری زیره به علت عدم ظرافت، زیره حالت چروکیده دارد در حالی که در نسخه اورجینال حالت کاملا صاف وصیقلی دارد.از طرفی اشکال شش ضلعی در قسمت زیره کفش در نسخه اورجینال عمق زیادی دارد و برجستگی اشکال به طور کامل مشخص است ولی در نسخه های کپی به این شکل نیست. جنس لوگو نایک در قسمت زیره در نسخه اورجینال هم جنس قسمت آنتی شوک زیره است و حالت نرمی دارد ولی در نسخه کپی جنس لوگو هم جنس قسمت زیره کفش است و حالت سختی دارد. رنگ قرمز نسخه اورجینال و رنگ سیاه نسخه های کپی را نشان می دهد.

کفش ها زیر ذره بین!

در نسخه اورجینال و های کپی جای زبانه های اطلاعات کفش متفاوت است. در قسمت کفی کفش ها هم تفاوت عمده دیده می شود. در نسخه اورجینال برآمدگی‌های منظم روی کفش دیده می شود، شیارهایی در قسمت زیرین کفی همراه با دانه هایی در نظر گرفته شده تا کفی درون کفش فیت شود اما در نسخه های کپی کفی کفش فقط یک کفی ساده است. رنگ قرمز اورجینال و مشکی های کپی را نشان می دهد.

بنابراین برای تشخیص اورجینال از های کپی باید به جزئیات توجه کنید.

مقالات و دانستنی ها

راهنمای انتخاب سایز

بارها برای شما در زمان خرید اینترنتی این مشکل اتفاق افتاده که سایز بزرگتر یا کوچکتری برای خودتان انتخاب کرده اید با اینکه سایز پاهای خودتان را از قبل می دانستید. این مقاله را مطالعه کنید تا درسترین انتخاب سایز را داشته باشید.

ادامه مطلب
معیارهای تاثیرگذار در زمان خرید کفش ورزشی

یکی از مهم ترین لوازم جهت انجام ورزش های گوناگون خرید کفش ورزشی است. سلامت پا و استفاده از کفش ورزشی مناسب یکی از مهم ترین نکات جهت انجام هر

ادامه مطلب
هاااای کپی نخرید!!!

قدرت تشخیص محصولی اورجینال از های کپی تنها با افزایش اطلاعات تخصصی قابل حل است. اگر شما علاقمند به تشخیص مدل اورجينال از نسخه کپی کفش تمپو پریمیر سالا 2 هستید این مقاله را مطالعه کنید.

ادامه مطلب
دیدن جیب یا دیدن آسیب

شما برای انتخاب کفش فقط به جیب خود نگاه می کنید یا سلامتی هم برای شما مهم است؟ شاید جواب اکثریت چه بصورت جدی چه شوخی به این سوال نگاه به جیب باشد اما ما در این مقاله سعی کردیم که نگاه شما رو در ارتباط با پاسخ به این سوال عوض کنیم

ادامه مطلب